Ministerstwo Skarbu Państwa BEZALIN S.A. - Profile spółek -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Profile spółek

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót do wyników

BEZALIN S.A.


Charakter spółki
-
Etap przekształceń
Sprywatyzowane
Zatrudnienie
BRAK
Kapitał zakładowy
BRAK
Stan prawno-organizacyjny
BRAK

BEZALIN S.A. jest krajowym liderem w zakresie produkcji wyrobów powroźniczych i tkanych. Spółka produkuje prawie trzy tysiące pozycji asortymentowych, obejmujących następujące grupy produktów: (i) wyroby powroźnicze (kręcone i plecione) - moce produkcyjne ok. 120 ton/miesiąc, (ii) sznurek rolniczy, sznurki pakowe, tasiemka polipropylenowa - moce produkcyjne ok. 360 ton/miesiąc, (iii) węże pożarnicze i przemysłowe - moce produkcyjne ok. 250 km/miesiąc. W związku z zakupem technologii do produkcji siatki rolniczej, oferta Spółki została poszerzona o kolejny asortyment - siatkę do owijania bel, która coraz częściej zastępuje produkowany do tej pory sznurek rolniczy.
Wyroby Spółki znajdują odbiorców w wielu branżach (ochrona przeciwpożarowa, rolnictwo, budownictwo, przemysł stoczniowy i morski, elektrotechniczny, papierniczy, włókienniczy, BHP). Klienci Spółki to głównie odbiorcy hurtowi, zarówno z kraju, jak i zagranicy (głównie kraje europejskie). Udział eksportu w przychodach ze sprzedaży sięga około 40%, a głównym rynkiem eksportowym jest rynek niemiecki.
Głównymi konkurentami Spółki są: (i) w zakresie produkcji sznurka rolniczego firmy Defalin i Terplast, (ii) w zakresie powroźnictwa firmy Lanex – Czechy, Magistr – Łotwa (rynek trudny do oszacowania z uwagi na rozdrobnionych dostawców i odbiorców), (iii) w zakresie węży pożarniczych firma Bogdan Gil - 25% udziału w rynku krajowym, oraz firma Korus - 15% udziału w rynku krajowym (import z Chin). Mimo silnej konkurencji, perspektywy rozwoju Spółki są duże, co wynika z faktu, że działa ona z jednej strony w oparciu o zaopatrzenie rolnictwa, a z drugiej w oparciu o zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Wyniki finansowe (w tys. zł)

-

Zdjęcia

  • Brak zdjęć.

Kontakt

Miasto
Bielsko-Biała
Województwo
śląskie
Strona www
Email
-
Telefon
033 812-30-81

Nota prawna

Powyższe informacje nie stanowią zaproszenia ani oferty w przedmiocie sprzedaży, inwestowania lub obrotu ani zaproszenia do złożenia oferty w przedmiocie nabycia, inwestycji lub obrotu papierami wartościowymi. Przedstawione informacje są aktualne na dzień ich publikacji. W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 22) 695 90 01-02 lub e-mail: inwestor@msp.gov.pl.
do góry