Ministerstwo Skarbu Państwa Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostródzie Sp z o.o. - Profile spółek -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Profile spółek

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót do wyników

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostródzie Sp z o.o.


Charakter spółki
-
Etap przekształceń
Sprywatyzowane
Zatrudnienie
BRAK
Kapitał zakładowy
BRAK
Stan prawno-organizacyjny
BRAK

Podstawową działalnością Spółki są przewozy pasażerskie (ok. 81% przychodów) wykonywane na liniach krajowych oraz przewozy okazjonalne w transporcie krajowym i międzynarodowym. Ponadto, PKS w Ostródzie zajmuje się świadczeniem usług w zakresie transportu towarowego (ok. 16% przychodów), a także oferuje: badania techniczne, drogową pomoc techniczną i holowanie pojazdów, naprawę i obsługę autokarów, naprawę i wymianę ogumienia, wyważanie kół, mycie autobusów i pojazdów ciężarowych oraz całodobowy parking strzeżony dla tirów. Firma posiada dwa dworce autobusowe w Ostródzie i Morągu. Dodatkowo, Spółka organizuje dla kierowców szkolenia ADR (z zakresu przewozu materiałów niebezpiecznych).
PKS w Ostródzie dysponuje 76 autobusami (w tym 6 luksusowymi autobusami produkcji zachodniej) oraz 10 zestawami ciągników siodłowych DAF z naczepami Koegel, które realizują głównie międzynarodowe przewozy towarów. Tabor autobusowy Spółki obsługuje lokalne przewozy pasażerskie według urzędowego rozkładu jazdy, w tym przewozy szkolne i międzyregionalne. Spółka wykonuje także przewozy turystyczne za granicą i w kraju autobusami o wysokim standardzie z klimatyzacją, wc, video i barkiem.
Głównymi klientami ostródzkiego PKS jest młodzież szkolna i pracownicy dojeżdżający do zakładów pracy na podstawie biletów miesięcznych i okresowych. Spółka przewozi rocznie 3 mln pasażerów oraz 20 tys. ton towarów.
PKS w Ostródzie posiada dominującą pozycję na rynku transportowym w powiatach: ostródzkim, iławskim, lidzbarskim, nowomiejskim i działdowskim. Firma obsługuje bezpośrednie połączenia z: Warszawą, Gdańskiem, Bydgoszczą, Płockiem, Elblągiem i Olsztynem. Podstawowym rodzajem działalności Spółki na najbliższe lata pozostanie transport rozkładowy. Spółka zamierza zwiększać wpływy poprzez działalność pozaprzewozową, tj.: transport towarowy, diagnostykę i naprawę pojazdów oraz prowadzenie ośrodka szkoleniowego.

Wyniki finansowe (w tys. zł)

-

Zdjęcia

  • Brak zdjęć.

Kontakt

Miasto
Ostróda
Województwo
warmińsko-mazurskie
Strona www
Email
-
Telefon
089-6463251

Nota prawna

Powyższe informacje nie stanowią zaproszenia ani oferty w przedmiocie sprzedaży, inwestowania lub obrotu ani zaproszenia do złożenia oferty w przedmiocie nabycia, inwestycji lub obrotu papierami wartościowymi. Przedstawione informacje są aktualne na dzień ich publikacji. W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 22) 695 90 01-02 lub e-mail: inwestor@msp.gov.pl.
do góry