Ministerstwo Skarbu Państwa Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Olsztynie S.A. - Profile spółek -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Profile spółek

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót do wyników

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Olsztynie S.A.


Charakter spółki
-
Etap przekształceń
Sprywatyzowane
Zatrudnienie
BRAK
Kapitał zakładowy
BRAK
Stan prawno-organizacyjny
BRAK

Podstawową działalnością PKS w Olsztynie są przewozy pasażerskie wykonywane w ramach regularnej komunikacji autobusowej oraz wynajem autobusów, głównie w celach turystycznych (wyjazdy krajowe i zagraniczne). Ponadto, wykorzystując posiadaną bazę, możliwości organizacyjne i moce przerobowe, Spółka prowadzi działalność w zakresie: sprzedaży biletów innych przewoźników w komunikacji krajowej i zagranicznej, usług naprawczych i badań technicznych pojazdów, sprzedaży oleju napędowego i części oraz odpłatnego udostępniania swojej infrastruktury i niewykorzystanych zasobów majątkowych. Głównymi klientami PKS w Olsztynie są osoby fizyczne i szkoły (przewozy szkolne).
W skład Spółki wchodzi: baza w Olsztynie i placówka terenowa w Nidzicy. W głównej bazie administracyjno-transportowej znajdują się: budynek administracyjny, zajezdnia, stacja obsługi, myjnia autobusów, stacja kontroli pojazdów, stacja paliw oraz magazyny. Sam dworzec autobusowy zlokalizowany jest w Olsztynie przy Pl. Konstytucji 3-go Maja.
Dzięki inwestycjom w zakup nowoczesnego taboru Spółka planuje wzmocnić swoją pozycję na lokalnym rynku przewozów pasażerskich.

Wyniki finansowe (w tys. zł)

-

Zdjęcia

  • Brak zdjęć.

Kontakt

Miasto
Olsztyn
Województwo
warmińsko-mazurskie
Strona www
Email
-
Telefon
089 533 00 34

Nota prawna

Powyższe informacje nie stanowią zaproszenia ani oferty w przedmiocie sprzedaży, inwestowania lub obrotu ani zaproszenia do złożenia oferty w przedmiocie nabycia, inwestycji lub obrotu papierami wartościowymi. Przedstawione informacje są aktualne na dzień ich publikacji. W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 22) 695 90 01-02 lub e-mail: inwestor@msp.gov.pl.
do góry