Ministerstwo Skarbu Państwa Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. - Profile spółek -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Profile spółek

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót do wyników

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.


Charakter spółki
-
Etap przekształceń
Sprywatyzowane
Zatrudnienie
BRAK
Kapitał zakładowy
BRAK
Stan prawno-organizacyjny
BRAK

Bank Polskiej Spółdzielczości został utworzony w marcu 2002 roku przez przyłączenie do Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego SA pięciu innych banków: Banku Unii Gospodarczej SA, Lubelskiego Banku Regionalnego SA, Małopolskiego Banku Regionalnego SA, Rzeszowskiego Banku Regionalnego SA oraz Warmińsko-Mazurskiego Banku Regionalnego SA. Suma bilansowa Banku sięga 12,5 mld zł (wg stanu na 31 grudnia 2009 roku). Bank posiada 80 placówek na terenie całej Polski.
Głównymi klientami Banku są: małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz klienci detaliczni. Pomimo ogólnopolskiego charakteru powstałe zrzeszenie BPS za jedno z głównych zadań uważa wspieranie rozwoju regionalnego i lokalnego. Prowadzona polityka produktowo-cenowa jest dostosowana do zróżnicowania gospodarczo-ekonomicznego poszczególnych regionów kraju. Zrzeszenie Banku Polskiej Spółdzielczości specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, wspiera polską wieś w dostosowywaniu do unijnych standardów. Istotnym elementem jego strategii jest wspieranie powstawania i rozwoju rodzimej małej i średniej przedsiębiorczości. Bank łączy tradycyjne idee spółdzielczości z nowoczesnością, oferując rolnikom i przedsiębiorcom, tradycyjne i nowoczesne produkty bankowe, m.in. związane z bankowością elektroniczną oraz międzynarodowe karty VISA i MasterCard.
Banki spółdzielcze zrzeszone z Bankiem Polskiej Spółdzielczości stanowią około 60 proc. wszystkich banków spółdzielczych działających w kraju. Wszystkie systematycznie zwiększają swój udział w rynku usług finansowych przy jednoczesnym zachowaniu samodzielnego funkcjonowania i tożsamości spółdzielczej, konsekwentnie realizując misję służenia rozwojowi swoich członków i klientów.

Wyniki finansowe (w tys. zł)

-

Zdjęcia

  • Brak zdjęć.

Kontakt

Miasto
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Strona www
Email
-
Telefon
-

Nota prawna

Powyższe informacje nie stanowią zaproszenia ani oferty w przedmiocie sprzedaży, inwestowania lub obrotu ani zaproszenia do złożenia oferty w przedmiocie nabycia, inwestycji lub obrotu papierami wartościowymi. Przedstawione informacje są aktualne na dzień ich publikacji. W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 22) 695 90 01-02 lub e-mail: inwestor@msp.gov.pl.
do góry