Ministerstwo Skarbu Państwa Fabryka Wentylatorów "OWENT" Sp. z o.o. - Profile spółek -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Profile spółek

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót do wyników

Fabryka Wentylatorów "OWENT" Sp. z o.o.


Charakter spółki
-
Etap przekształceń
Sprywatyzowane
Zatrudnienie
BRAK
Kapitał zakładowy
BRAK
Stan prawno-organizacyjny
BRAK

Fabryka Wentylatorów „OWENT” jest firmą o kilkudziesięcioletniej tradycji i doświadczeniu w produkcji wentylatorów przemysłowych. Spółka posiada wyrobioną, dobrze rozpoznawalną markę oraz ugruntowaną i stabilną pozycję na krajowym rynku. Fabryka wytwarza wiele typów wysokosprawnych wentylatorów o różnorodnym przeznaczeniu, których konstrukcja oparta jest na sprawdzonych, jak i stale unowocześnianych rozwiązaniach technicznych, gwarantujących wysoką jakość i niezawodność w eksploatacji. Spółka produkuje w szczególności wentylatory: promieniowe do wentylacji pomieszczeń oraz do podmuchu kotłów i wyciągu spalin, promieniowe bębnowe do wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń, promieniowe wysokociśnieniowe do nawiewu powietrza i wyciągu spalin, osiowo-promieniowe do transportu pneumatycznego, osiowe i dachowe do wentylacji hal i pomieszczeń, a także wentylatory w wykonaniu specjalnym: przeciwwybuchowe z atestem, kwasoodporne, odporne na agresywne czynniki chemiczne (gumowane), ciepłoodporne (do 500 oC) oraz o podwyższonej szczelności.
Dodatkowo w asortymencie Spółki oferowane są m.in.: osiowe aparaty regulacyjne sterowane ręcznie lub siłownikami, podstawy amortyzacyjne z wibroizolatorami, tłumiki hałasu i obudowy dźwiękochłonne, a także inne specjalistyczne wentylatory i wirniki.
Aby w pełni sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez klientów, Spółka świadczy usługi w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego, remontu wentylatorów, oceny stanu technicznego wentylatorów, pomiaru drgań, hałasu i temperatury, dostawy i montażu wyrobów oraz doradztwa technicznego.
Z uwagi na fakt, iż podstawową grupę produktów Spółki stanowią specjalistyczne wentylatory przemysłowe odbiorcami wyrobów są przede wszystkim podmioty sektora przemysłowego. Realizowana produkcja ma charakter jednostkowy i niskoseryjny, prowadzona jest na indywidualne zamówienie odbiorcy. Produkty wytwarzane przez Spółkę znajdują zastosowanie głównie w małej i średniej energetyce, procesach produkcyjnych przemysłu hutniczego, cementowo-wapienniczego, drzewnego, papierniczego, chemicznego, motoryzacyjnego, spożywczego, a także w budownictwie oraz wentylacji i klimatyzacji.
Spółka sprzedaje swoje wyroby przede wszystkim na rynku krajowym. Sprzedaż eksportowa realizowana jest sporadycznie w znikomym wymiarze (w 2009 r. stanowiła 0,44 % sprzedaży ogółem). Założenia strategii rozwoju Spółki przewidują sukcesywne prowadzenie procesu inwestycyjnego mającego na celu odnawianie i unowocześnianie parku maszynowego, a także usprawnienie przestrzennej organizacji procesu produkcyjnego poprzez skoncentrowanie go w jednym ciągu technologicznym (budowa nowej hali produkcyjnej), co powinno pozwolić na zwiększenie efektywności i możliwości wytwórczych Spółki, poszerzenie asortymentu produkcji o nowe wyroby, w tym przede wszystkim wentylatory o największych gabarytach dedykowane głównie dla branży ciepłowniczej oraz energetycznej, i w rezultacie osiągnięcie umocnienia pozycji Spółki na rynku producentów wentylatorów.

Wyniki finansowe (w tys. zł)

-

Zdjęcia

  • Brak zdjęć.

Kontakt

Miasto
Olkusz
Województwo
małopolskie
Email
-
Telefon
(0-32) 643-14-16

Nota prawna

Powyższe informacje nie stanowią zaproszenia ani oferty w przedmiocie sprzedaży, inwestowania lub obrotu ani zaproszenia do złożenia oferty w przedmiocie nabycia, inwestycji lub obrotu papierami wartościowymi. Przedstawione informacje są aktualne na dzień ich publikacji. W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 22) 695 90 01-02 lub e-mail: inwestor@msp.gov.pl.
do góry