Ministerstwo Skarbu Państwa PKS Nowa Sól sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Nowej Soli - zakończenie procesu prywatyzacji - Aktualności prywatyzacyjne -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Aktualności prywatyzacyjne

Strona znajduje się w archiwum.

PKS Nowa Sól sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Nowej Soli - zakończenie procesu prywatyzacji

Ministerstwo Skarbu Państwa informuje, iż w dniu 21 grudnia 2016 r. została podpisana umowa sprzedaży 553 udziałów Skarbu Państwa, w spółce PKS Nowa Sól sp. z o.o. w likwidacji z siedzibą w Nowej Soli, stanowiących ok. 0,34% jej kapitału zakładowego, na rzecz Konsorcjum w składzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Żarach.

Sprzedaż udziałów nastąpiła w trybie art. 33 ust. 5 pkt 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996r. o komercjalizacji i prywatyzacji, w wyniku realizacji postanowień umowy sprzedaży udziałów spółki PKS Nowa Sól sp. z o.o., zawartej w dniu 8 stycznia 2014 r., pomiędzy Skarbem Państwa a Konsorcjum w składzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Żarach.

Zbycie należących do Skarbu Państwa udziałów Spółki zakończyło proces jej prywatyzacji.

Medatdane

Opublikowane przez: Magdalena Dąbrowska
Autor: Andzrzej Leszczyński
Ostatnia zmiana: 27.12.2016
do góry