Ministerstwo Skarbu Państwa Bielskie Zakłady Obuwia "Befado" Sp. z o.o. - Profile spółek -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Profile spółek

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót do wyników

Bielskie Zakłady Obuwia "Befado" Sp. z o.o.


Charakter spółki
-
Etap przekształceń
Sprywatyzowane
Zatrudnienie
332 - 2015 kw. 4
Kapitał zakładowy
12000000
Stan prawno-organizacyjny
Normalny

„Befado” to znany producent obuwia tekstylnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Firma oferuje produkty oparte o 80-letnie doświadczenie, nowoczesne technologie i materiały oraz najnowsze trendy wzornicze. Spółka produkuje i sprzedaje rocznie ponad 2 mln par butów zarówno w kraju, jak i za granicą. Udział firmy w krajowej produkcji obuwia tekstylnego wynosi 24,6%. Największy udział w sprzedaży Spółki (ponad 75%) ma obuwie dla dzieci oznaczone certyfikatem „Zdrowa Stopa”, przyznawanym przez Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi. Jest on gwarancją, że produkowane obuwie zapewnia prawidłowy rozwój stóp dziecka w pierwszych latach jego życia. Obuwie dla dzieci było wielokrotnie wyróżniane (m.in. Europrodukt, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich, Super Produkt, srebrny i złoty Laur Klienta).
Spółka jest także producentem obuwia dla kobiet i mężczyzn oraz obuwia specjalistycznego Dr Orto dla osób z wrażliwymi stopami, w tym cierpiących na zespół stopy cukrzycowej lub dotkniętych zmianami reumatoidalnymi stóp. Głównym kanałem dystrybucji krajowej jest sprzedaż detaliczna, realizowana za pośrednictwem przedstawicieli handlowych. Poza tym Spółka prowadzi bezpośrednią sprzedaż hurtową do sieci handlowych oraz posiada sklep przyzakładowy. Spółka prowadzi również sklep internetowy. Działalność eksportowa Spółki obejmuje głównie dostawy na rynek krajów Unii Europejskiej, w tym przede wszystkim do Niemiec i Czech.
Atuty:
- lider wśród producentów obuwia tekstylnego dla dzieci
- stali, wieloletni odbiorcy zagraniczni
- nowoczesne urządzenia produkcyjne oraz system informatyczny wspomagający zarządzanie produkcją, zamówieniami, dostawami i obsługą klienta

Wyniki finansowe (w tys. zł)

-

Zdjęcia

  • Brak zdjęć.

Kontakt

Miasto
Bielsko-Biała
Województwo
śląskie
Email
BZO@BEFADO.COM.PL
Telefon
0-33 814-90-59

Nota prawna

Powyższe informacje nie stanowią zaproszenia ani oferty w przedmiocie sprzedaży, inwestowania lub obrotu ani zaproszenia do złożenia oferty w przedmiocie nabycia, inwestycji lub obrotu papierami wartościowymi. Przedstawione informacje są aktualne na dzień ich publikacji. W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 22) 695 90 01-02 lub e-mail: inwestor@msp.gov.pl.
do góry