Ministerstwo Skarbu Państwa Zakłady Maszynowe "HAMECH" sp. z o.o. - Profile spółek -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Profile spółek

Strona znajduje się w archiwum.

Powrót do wyników

Zakłady Maszynowe "HAMECH" sp. z o.o.


Charakter spółki
-
Etap przekształceń
Sprywatyzowane
Zatrudnienie
178 - 2015 kw. 4
Kapitał zakładowy
3000000
Stan prawno-organizacyjny
Normalny

Spółka posiada 50-letnie doświadczenie w produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych głównie dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i leśnictwa. Specjalizuje się w produkcji suszarń (od małych do wielkogabarytowych) i parzelni do drewna. Produkuje również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami). Uzupełnieniem oferty handlowej firmy są obtaczarki do drewna i kabiny lakiernicze.
Ze względu na produkcję dóbr inwestycyjnych (często dla konkretnego klienta) pracuje w oparciu o jednorazowe szczegółowe kontrakty z inwestorami. ZM HAMECH działają na rynku krajowym i zagranicznym. Udział eksportu w sprzedaży stanowi od 35 do 40%, a główne kierunki dostaw to: Europa Wschodnia i Środkowa oraz USA. Kraje, w których z powodzeniem pracują wyprodukowane w zakładzie wyroby to m.in.: Rosja, USA, Anglia, Niemcy, Kanada, Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Dania, Chorwacja, Słowenia.
Spółka dysponuje bogatym zapleczem technicznym i produkcyjnym. W działach technicznych zatrudnia profesjonalnych inżynierów mechaników, elektroników i informatyków. W skład jej oddziałów produkcyjnych wchodzą: krajalnia, blacharnia, spawalnia, kuźnia, obróbka skrawaniem i montaż. Wykorzystując zaawansowane wyposażenie działów i doświadczenie pracowników, Zakłady świadczą również usługi zlecone w zakresie obróbki plastycznej, obróbki skrawaniem, cięcia termicznego, spawania, wyważania itp. Zakład został zrestrukturyzowany — zoptymalizowano zatrudnienie dostosowując je do wielkości sprzedaży.
Atuty:
- znaczący udział w rynku suszarni do drewna
- znana i rozpoznawalna marka na całym świecie
- uniwersalność technologiczna pozwalająca na rozszerzenie oferty

Wyniki finansowe (w tys. zł)

-

Zdjęcia

  • Brak zdjęć.

Kontakt

Miasto
Hajnówka
Województwo
podlaskie
Strona www
Email
dyrekcja@hamech.pl
Telefon
085-8735200

Nota prawna

Powyższe informacje nie stanowią zaproszenia ani oferty w przedmiocie sprzedaży, inwestowania lub obrotu ani zaproszenia do złożenia oferty w przedmiocie nabycia, inwestycji lub obrotu papierami wartościowymi. Przedstawione informacje są aktualne na dzień ich publikacji. W celu uzyskania aktualnych informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48 22) 695 90 01-02 lub e-mail: inwestor@msp.gov.pl.
do góry