Ministerstwo Skarbu Państwa „Rekomendowane praktyki komunikacji spółek notowanych z inwestorami indywidualnymi”. - Dziesięć praktyk IR -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Dziesięć praktyk IR

Zapraszamy do lektury publikacji przygotowanej przez Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z ekspertami z Komisji Nadzoru Finansowego, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

„Rekomendowane praktyki komunikacji spółek notowanych z inwestorami indywidualnymi” to zbiór 10 wzorcowych praktyk, których celem jest poprawa relacji inwestorskich emitentów w stosunku do drobnych akcjonariuszy.

Autorzy publikacji zachęcają spółki, by relacje z inwestorami indywidualnymi wpisały do swoich strategii. Pokazują na przykładach, jak stosować nowoczesne narzędzia w komunikacji i jak najskuteczniej badać potrzeby i zachowania inwestorów. Podkreślają także, że spółki powinny równo traktować wszystkich akcjonariuszy indywidualnych i instytucjonalnych, zapewniając im taki sam dostęp do informacji.

Mamy nadzieję, że zbiór praktyk IR przygotowany w ramach programu Akcjonariatu Obywatelskiego, stanie się dla emitentów zachętą do aktywnego prowadzenia relacji inwestorskich.

Życzymy miłej lektury

 

Medatdane

Opublikowane przez: Redaktor MSP
Autor:
Ostatnia zmiana: 19.05.2016 25.05.2016 Piotr Krupa
do góry