Ministerstwo Skarbu Państwa Modernizacja armii szansą dla zbrojeniówki - Aktualności prasowe -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Aktualności prasowe

Strona znajduje się w archiwum.

Modernizacja armii szansą dla zbrojeniówki

- Jesteśmy na początku faktycznej konsolidacji i strukturalizacji obszaru biznesowego pod nazwą Polska Grupa Zbrojeniowa i chcemy to zakończyć do końca trzeciego kwartału bieżącego roku - powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa podczas konferencji "Uzbrojenie polskiej armii źródłem sukcesu polskiego przemysłu", w Wojskowych Zakładach Mechanicznych S.A. w Siemianowicach Śląskich.

  • Konferencja w Siemianowicach Śląskich/ Fot. mjr Robert Siemaszko, DPI MON
    Konferencja w Siemianowicach Śląskich/ Fot. mjr Robert Siemaszko, DPI MON

Włodzimierz Karpiński powiedział, że konsolidacja sektora obronnego pozwoli na najbardziej efektywne wykorzystanie potencjału naszego przemysłu zbrojeniowego. Ministerstwo Skarbu pracuje nad konsolidacją spółek z sektora obronnego w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

- Dzięki konsolidacji kapitałowej zwiększymy współpracę i koordynację działań spółek sektora obronnego. 130 mld zł, które w ciągu 10 lat MON przeznaczy na modernizację techniczną polskiej armii, w jak największej części powinno zostać wydane na zakupy polskiego uzbrojenia, w polskich fabrykach zbrojeniowych. Realizacja tego zadania jest jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed Polską Grupą Zbrojeniową - powiedział Włodzimierz Karpiński.

Powstanie silna grupa z przychodami sięgającymi 5 mld zł, która pozwoli utrzymać i stworzyć miejsca pracy bezpośrednio dla 14 tys., a pośrednio nawet dla 40-50 tys. osób.

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. została zarejestrowana w KRS Krajowy Rejestr Sądowy (KRS) Rejestr (baza danych), w którym zamieszczane są najważniejsze informacje o uczestnikach obrotu gospodarczego, w tym m.in. o przedsiębiorcach, stowarzyszeniach, fundacjach i innych organizacjach. w grudniu 2013 r. W pierwszym etapie do PGZ włączonych zostanie 11 spółek z grupy Wojskowych Przedsiębiorstw Remontowo-Produkcyjnych, Huta Stalowa Wola, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej i spółki z portfela Agencji Rozwoju Przemysłu. W drugim etapie skonsolidowane zostaną spółki produkcyjne i handlowe z Grupy Polskiego Holdingu Obronnego.

Konferencja „Uzbrojenie polskiej armii źródłem sukcesu polskiego przemysłu” odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Otwarcia konferencji dokonali: Jerzy Buzek, poseł do PE, członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii oraz Adam Janik, prezes WZM.

Medatdane

Opublikowane przez: Maciej Aksman
Autor: Biuro Komunikacji Społecznej
Ostatnia zmiana: 17.03.2014 17.03.2014 Maciej Aksman
do góry