Ministerstwo Skarbu Państwa Prywatyzacja TP S.A. zakończona - Aktualności prasowe -

Nawigacja

Jesteś tutaj

Aktualności prasowe

Strona znajduje się w archiwum.

Prywatyzacja TP S.A. zakończona

Ministerstwo Skarbu sprzedało na Giełdzie Papierów Wartościowych 4,15% akcji Telekomunikacji Polskiej S.A., kończąc ostatecznie prywatyzację tej spółki. Sprzedaż realizowana była podczas 44 sesji, od 14 stycznia 2010 r. do 5 sierpnia 2010 r. Pakiet akcji TP S.A. został sprzedany za 884 890 127,39 PLN. Sprzedaż akcji TP S.A. to konsekwentna realizacja planu MSP w relacjach z rynkiem kapitałowym.

Formuła sprzedaży akcji TP S.A. została zrealizowana zgodnie z założeniami dokumentu „Kluczowe spółki do prywatyzacji w latach 2009-2010. Aktualizacja Planu Prywatyzacji na lata 2008-2011” przedstawionego Radzie Ministrów w sierpniu 2009 r., w którym zbycie akcji Telekomunikacji Polskiej S.A. zostało zaplanowane do końca 2010 r. Na tej podstawie opracowany został algorytm, zgodnie z którym akcje TP S.A. były sprzedawane za cenę nie mniejszą niż średnia z ostatnich sześciu miesięcy. Poszczególne transakcje odbywały się po cenach rynkowych bez dyskonta.

Ostateczne zakończenie prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej S.A. jest efektem precyzyjnie przygotowanego planu, bezprecedensowego ze względu na czas trwania projektu, skalę przedsięwzięcia oraz specyfikę warszawskiego parkietu.

Medatdane

Opublikowane przez: Piotr Koszewski
Autor: Maciej Wewiór
Rzecznik Prasowy
Ostatnia zmiana: 05.08.2010 Piotr Koszewski
do góry